Żurawie na budowie – zastosowanie

Dobrze pamiętamy obraz naszego kraju przed finałami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowy. Stawialiśmy nowe, imponujące areny sportowe w miejscowościach, które miały przyjmować najwybitniejszych zawodników naszego kontynentu.

Powstawały kolejne odcinki autostrad, jak również przygotowywaliśmy pomieszczenia użyteczności publicznej, takie jak dworce. Poza tym, pojawiło się mnóstwo nowych pensjonatów i restauracji, gotowych na goszczenie miłośników futbolu z całego globu.

Na takich poważnych budowach na pewno nie raz widzieliśmy smukłą konstrukcję żurawi. Jest niezbędny sprzęt podczas budowy wielkich obiektów. Żurawie wieżowe są zaliczane do największych maszyn budowlanych. Wysokość podnoszenia żurawi jest w stanie osiągać nawet 100 metrów.

koparki kołowe i gąsienicowe
Autor: mattbuck4950
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mattbuck007/2868259773/sizes/l/

Żuraw budowlany (więcej tutaj: http://www.eogniwa.pl/kategoria/wciagniki) dzielą się na mnóstwo typów. Rozróżniamy wśród nich stacjonarne albo przejazdowe, na podwoziu szynowym lub gąsienicowym. Maszt żurawia budowlanego to zwykle wysoka wieża o budowie kratownicowej -. Żurawie wykorzystywane na budowach mają kilka napędów, zwykle elektrycznych, a każdy z nich odpowiada za pojedynczą czynność. Takie urządzenia budowlane nie są najtańsze. Dlatego sprzedaż żurawi do niezwykle dochodowy interes. Dystrybutorzy renomowanych światowych producentów nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Przecież bez tego typu specjalistycznej maszyny, żadna duża budowa nie może istnieć.

Dla młodych firm budowlanych dobrym wyjściem jest wynajem żurawi. W naszym kraju z powodzeniem działa mnóstwo firm, które mają wynajem żurawi budowlanych. Dzięki kontaktom z renomowanymi markami światowymi, cieszą się one nieustającą popularnością wśród klientów. Oprócz wynajmu, takie firmy prowadzą także serwis gwarancyjny sprzedawanych oraz dzierżawionych maszyn, jak również sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Doskonale sprawdza się także na polskim rynku budowlanym sprzedaż maszyn używanych. Jest to z pewnością dobry sposób na zaoszczędzenie dużych środków, które możemy zainwestować w innym obszarze.