Zaświadczenie ASME, a ISO 20000 – a więc, co ma jedno do drugiego.

Pragniesz zdobyć zaświadczenie ASME? A być może jesteś zaciekawiony, co to jest ISO 20000 a także do czego się nadaje? Odczytaj ten felieton!
Certyfikat ASME to w dokładnym tłumaczeniu: Certyfikacja kotłów oraz zbiorniczków ciśnieniowych (z anglika „American Society of Mechanical Engineers”).

budowanie domu
Źródło: pixabay.com
Bywa to pochodzące z ameryki zgromadzenie inżynierów mechaników, którzy bywają zgromadzeniem tak nazywanego „non-profit” działającą od 1880 roku. Ich certyfikaty bywają uznawane w koło 150 krajach. Ich oznaczeniu na światowym rynku nie ma możliwości już zaprzeczyć – Certyfikaty ASME www.tuv.com/pl/poland/uslugi/instalacje_urzdzenia_przemyslowe/urzadzenia_cisnieniowe/asme_ad_2/asme_ad_2000.html to zarazem starsza, jak i nowsza jakość – najwspanialsza jaka ma możliwość istnieć. W takim wypadku nie namyślaj się oraz postaraj się o niego już teraz, a twoja firma zyska renomę, o jakiej nigdy nie marzyłeś!
W tej chwili zaangażujmy się zagadnieniem ISO 20000 – co to jest? Już pospieszmy z rozwiązaniem. ISO 20000 Więcej… to nic innego jak między krajowy podstawa dla zarządzania usługami IT, stworzony przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. pojedynczym słowem, jest to standard dla świadczeń z dziedziny informatyki, który Musi znaleźć się w konkretnej organizacji. Często można w internecie zobaczyć zaznaczenie: ISO/IEC 20000 które bywa w zasadzie tą samą rzeczą co samo ISO 20000 – oba oznaczenia powiązane są z Bezpieczeństwem IT, w rozwinięciu Technologi Informacyjnej i mają za robotę polepszyć jakość roboty robotników w przedsiębiorstwie.

Rozpocząć jednakże jest zmuszone się to od bardzo dokładnego audytu, który wskaże, co można, albo trzeba naprawić. Bywa to pojedynczy kroczek, aby wdrożyć system rozporządzania jakością świadczeń z dziedziny informatyki.