Rynek logistyki ma przyszłość. Z tego powodu coraz lepszą popularność ma kurs na agenta celnego

Każda firma logistyczna, trudniąca się eksportem ma do czynienia z Urzędem Celnym. Musi bowiem uiszczać w nim podatek, zgłaszać wwożone towary oraz rozliczać całą procedurę urzędową.

Ciężarówki
Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Logistyka (więcej – http://kador.pl/) w ostatnim czasie rozwija się coraz dynamiczniej. Wstąpienie Polski do wspólnoty europejskiej poskutkowało tym, że firmy logistyczne zyskały wekścoe do intratnych rynków.Każde przedsiębiorstwo działające w dziedzinie logistyki (poznaj nowe oferty na: przeniesienia maszyn) jest zbowiązane jednak nie tylko handlować towarami, ale przede wszytkim rejestrować je do państwowej instytucji. W przypadku naszego kraju jest to Urząd Celny. W nim opłaca się cło za sprowadzane towary. Procedura rejestracji toarów jest dość złożona. Jej przejście wymaga znajomości prawa. Dlatego firmy wynajmują agentów celnych, żeby ci wykonywali tego typu obowiązki.

Sprawdź na stronie:

Kurs na agenta celnego daje sposobność pracy w logistyce. Jest to praca godziwie opłacana i ciekawa. Osoba, która zaliczyła kurs na agenta celnego pośredniczy między firmą, a organem państwowym. Działa to podobnie, jak pośredniczenie biura księgowego pomiędzy firmą, a administracją skarbową.

Kontynuuj: