Jak zacząć hodowlę papug?

Na początku trzeba zdecydować jaką parę papug zakupić oraz do jakiego celu przeznaczyć je. Jest to ważne ponieważ, od tego będzie zależeć wiek papugi którą zamyślamy zakupić.
W celu oswajania papugi, trzeba nabyć jak najmłodszego ptaka, który dopiero co opuścił budkę lęgową.

W tym wieku mała papużka zaczyna poznawać świat, oraz błyskawicznie się uczy. Dzięki temu najprościej ją w tym okresie przyzwyczaić do właściciela. W wypadku zaplanowanej hodowli papug, warto kupić minimum 3 pary młodych lęgowych par. Warto zapewnić im osobne klatki. Poza sezonem lęgowym, ptaki powinny mieć możliwość wylatania się. Można im to umożliwić, wpuszczając je na ten okres np. do woliery, gdzie mogą bez skrępowania latać.
Mając już rozpoczętą hodowlę możemy zająć się doborem poszczególnych ptaków celem osiągnięcia przez papugi pożądanych przez nas kolorów, wzorów upierzenia ITp. Długa droga czeka każdego który pragnąłby zająć się ingerencją w genetyczne zmiany oraz ich kontrolę, acz warto się w to pobawić, dlatego że może to przynieś mnóstwo radości.

Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro
Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Dla debiutantów polecam kupić papugi faliste ewentualnie nimfy. Są to proste w hodowli, bardzo żywe papużki, możemy je nauczyć gwizdania a także paru łatwych słów. Najlepszym pożywieniem będzie ziarno określone dla danego gatunku papużek. Jeśli chodzi nam jedynie o oswojenie, najłatwiej jest wybrać jak najmłodszą papugę, którą trzeba ręcznie dokarmiać.

Nabywajmy samczyki, ponieważ samiczki mogą składać jajka które będą wysiadywać a w owym czasie są niezwykle gniewne. Wśród papug falistych jest paręnaście rodzai.