Jak dbać o flotę samochodową?

Posiadanie firmowych samochodów to głównie niemały koszt i sporo obowiązków. Trzeba bowiem mieć w pamięci to, aby wszystkie pojazdy zatankować, wykupić ubezpieczenia i cyklicznie serwisować. Tylko dzięki temu będą nam służyć długi czas i nie generować dodatkowych wydatków, których wszyscy próbują unikać. O czym ponadto należy pamiętać? Kupując firmowe samochody warto postawić na modele, które nie jedynie są niedrogie w utrzymaniu, ale też cieszą się dobrymi opiniami.

samochód transportowy
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko tanie lub ekonomiczne auta pozwalają na oszczędności, ale często się psują i wymagają dużych inwestycji związanych z naprawami. Powinniśmy w związku z tym postawić na tę markę i model, które mogą się poszczycić doskonałą żywotnością i stosunkowo niskim współczynnikiem awaryjności. Konieczne jest również to, żeby nasze auta były na bieżąco serwisowane przed sprawdzony warsztat samochodowy. Odszukanie dobrego specjalisty nie jest jednakże proste. Serwisów jest dużo, jednakże nie wszystkie oferują atrakcyjne dla nas usługi – przykładowo kalibracja tachografu, albo proponują przesadnie duże ceny – Rozsądnie jest w związku z tym sugerować się w czasie wyboru komentarzami naszych znajomych, którzy mają na tym polu trochę większe doświadczenie. Poszukując oszczędności, powinniśmy także zweryfikować, gdzie znaleźć można źródło tanich części samochodowych.

sklep z częściami samochodowymi
Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to naprawdę ważne, bowiem podzespoły generują duże koszty. Jeśli potrzebne nam daf – (zobacz daf używane) części albo części do samochodów innych producentów, koniecznie zajrzyjmy na fora internetowe i tam spróbujmy odszukać namiarów na najatrakcyjniejsze sklepy z częściami. Postępując w powyższy sposób na pewno nie będziemy rozczarowani wielkością kosztów wiążących się z naprawą naszych aut. Dobrze jest również rozważyć korzystne oferty leasingowe, ponieważ korzystanie z takiego rozwiązania również może być dla nas rzeczywiście atrakcyjną opcją. Konieczne jest jednakże zrobienie szczegółowych wyliczeń.