Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, podpowiedzią rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, że nie ma gotowej recepty na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Podsumowując: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy sprawia, iż spora ilość osób zmuszonych jest do poszukiwań w innej niż dotychczas branży. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeśli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie społeczeństwu groźna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. Zanim wybierzemy nowy zawód, wskazane jest by wcześniej zrobić rozeznanie na rynku pracy w mieście, sprawdzając które działalności mogą nam zapewnić zadowolenie finansowe. (Oferta praca jarocin)

pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się osobom pracującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np.

Ta aktualna wiadomość została napisana specjalnie dla ciebie. Poznaj ją, aby odkryć nowe info. Zapraszamy do nas!

lekarzom.

oferty pracy
Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własny interes? Tym bardziej, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, (Sprawdź praca olecko) Urząd Pracy niejako przysparza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być dobrym mechanikiem czy wulkanizatorem, niż niepracującym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z niedoboru konkretnych umiejętności jest zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy oferty pracy racibórz?